Etykiety
- Napoje (2)
- Obiady (33)
- Przepisy podstawowe (7)
- Słodkości (29)
- Specjalne okazje (4)
- Śniadania/kolacje (7)
środa, 29 maja 2013
Terrina owocowa
Składniki:
- puszka brzoskwiń
- 1 kiść zielonych winogron
- 1 pomarańcza
- szklanka dowolnych owoców sezonowych*
- 3 łyżki żelatyny
- 2 szklanki białego wina musującego
- 2/3 szklanki cukru
- 2 łyżeczki soku z cytryny
- bita śmietana
* nie używamy kiwi i świeżego ananasa- uniemożliwią stężenie galaretki
Wykonanie:
1. Brzoskwinie kroimy na plastry. Pomarańczę obieramy i dzielimy na cząstki. Z każdej cząstki zdejmujemy widoczną skórkę, następnie owoc kroimy w plasterki. Wszystkie owoce mieszamy razem i przekładamy do szklanej miski bądź podłużnej formy.
2. Do 1/4 szklanki wina wsypujemy żelatynę, mieszamy i pozostawiamy do napęcznienia. W tym czasie szklankę wina zagotowujemy. Wsypujemy do niej cukier i mieszamy aż do rozpuszczenia. Zdejmujemy z gazu, dodajemy napęczniałą żelatynę z winem i ponownie mieszamy aż się rozpuści. Na koniec dodajemy pozostałą część wina (3/4 szklanki) i sok z cytryny. Mieszamy i odstawiamy do wystudzenia.
3. Połową chłodniej galaretki zalewamy owoce. Gdy jest ich dużo możemy wylać wszystko za jednym razem, przy mniejszej ilości owoców robimy to w dwóch etapach, by równo rozłożyły się po zastygnięciu galaretki.
4. Całość wkładamy do lodówki na ok 6 godzin. Przed podaniem naczynie z galaretką wkładamy na chwilę do ciepłej wody, następnie przykładamy talerz i przewracamy na drugą stronę. Dekorujemy i podajemy z bitą śmietaną.
Źródło: Na podstawie przepisu z Atlasu Kulinarnego Gazety Wyborczej.
wtorek, 28 maja 2013
Zupa krem z brokułów
- 1l bulionu (rosół lub bulion z kostki)
- 1 główka brokuła
- 1 por
- szczypta natki pietruszki
- 4 ząbki czosnku
- szczypta chilli
- sól, pieprz
Grzanki:
- parę kawałków chleba tostowego lub stary chleb (ale miękki)
- oliwa
- sól
- zioła prowansalskie
Wykonanie:
Główkę brokuła dzielimy na małe różyczki i dokładnie myjemy. Por myjemy i kroimy na mniejsze kawałki. Do garnka wrzucamy warzywa (brokuły, por, natkę) oraz całe, obrane ząbki czosnku. Zalewamy bulionem i gotujemy aż do zmięknięcia warzyw. Zdejmujemy zupę z palnika i pozostawiamy na parę minut aby lekko się ochłodziła. Następnie miksujemy całość blenderem. Na koniec doprawiamy przyprawami do smaku.
Chleb kroimy w niewielką kostkę i wrzucamy bezpośrednio na rozgrzaną patelnię. Polewamy dość obficie oliwą, posypujemy solą i ziołami. Mieszamy i podgrzewamy na średnim ogniu do momentu aż wszystkie kawałki staną się chrupiące i zarumienione. Gotowe grzanki najlepiej podawać w osobnych miseczkach, ponieważ momentalnie nasiąkają zupą i tracą swoją kruchość.
Spaghetti z sosem serowo -szpinakowym
Składniki:
- makaron do spaghetti
- 200 g śmietany 18%
- 100 g serka topionego gouda
- 100 g sera pleśniowego błękitnego
- 4 ząbki czosnku
- 250 g świeżego szpinaku lub 1 opakowanie mrożonego
- 3/4 szklanki mleka
- 1 łyżeczka bazylii
- sól, pieprz
Wykonanie:
1. Świeży szpinak dokładnie płuczemy, kroimy na mniejsze kawałki i wrzucamy na patelnię. Przy mrożonym szpinaku od razu przechodzimy do etapu z patelnią. Podgrzewamy szpinak na małym ogniu aż wyparuje cała woda, następnie dolewamy 1/3 szklanki mleka i wyciskamy 1 ząbek czosnku. Gotujemy aż cały płyn wyparuje, a szpinak będzie miękki.
2. W rondelku podgrzewamy śmietanę z resztą mleka i wyciśniętym czosnkiem. Gdy masa będzie gorąca dodajemy pokrojone sery i mieszamy co jakiś czas aż do ich rozpuszczenia. Dodajemy szpinak, mieszamy i doprawiamy solą, pieprzem i bazylią.
3. Sos wykładamy na ugotowany makaron.
niedziela, 26 maja 2013
Rogaliki z powidłami
Składniki:
- 3 szklanki mąki
- 4 dag drożdży
- 3/4 szklanki mleka
- 3 jaja
- 3 łyżki cukru pudru
- 1/3 kostki masła (roztopiona)
- powidła/marmolada jako nadzienie
Wykonanie:
Letnie mleko łączymy z drożdżami, łyżeczką cukru pudru i łyżeczką mąki. Odstawiamy na bok do czasu aż drożdże zaczną pracować. Gdy zaczyn urośnie przelewamy go do dużej miski/ garnka. Następnie dodajemy resztę mąki, cukru pudru, szczyptę soli. Żółtka oddzielamy od białek i dodajemy je do masy, białka natomiast zostawiamy na później. Ciasto wyrabiamy i łączymy z roztopionym tłuszczem. Gdy masa wchłonie cały tłuszcz przykrywamy ją ściereczką i odstawiamy do wyrośnięcia. Dobrze wyrośnięte ciasto wyjmujemy z naczynia na blat oprószony obficie mąką. Zagniatamy chwilę ciasto podsypując mąką, aż nie będzie się lepiło. Następnie wałkujemy je niezbyt grubo. Wykrawamy trójkąty. Na środek każdego układamy łyżeczkę nadzienia i zwijamy w stronę ostrzejszego kąta formując rogaliki. Gotowe rogale układamy na blasze wysmarowanej tłuszczem, a wierzch każdego smarujemy odłożonym białkiem. Pieczemy w 160 stopniach około 30 minut. Gdy się zarumienią studzimy je i przed podaniem oprószamy cukrem pudrem.
Źródło: Na podstawie przepisu z książki "Ciasta i Desery" Ewy Aszkiewicz.
czwartek, 23 maja 2013
Shoarma z serem
Składniki:
(dla 2-3 osób)
- podwójna pierś z kurczaka
- po łyżeczce słodkiej i ostrej papryki w proszku
- szczypta curry
- sól, pieprz
- 4 łyżki oleju
- 1 łyżeczka octu jabłkowego
- starty ser żółty
Wykonanie:
Przyprawy łączymy z 2 łyżkami oleju. Kurczaka kroimy w paseczki i mieszamy razem z marynatą- odstawiamy na min 30 minut do lodówki. Na patelni rozgrzewamy 2 łyżki oleju i smażymy mięso. Ciepłe wykładamy na talerze i posypujemy startym serem. Podajemy z frytkami i sosem czosnkowym.
* zamiast własnej mieszanki przypraw można użyć gotowych mix-ów do kebabu.
Sos czosnkowy
Składniki:
- 3 kopiaste łyżki śmietany 18% lub jogurtu naturalnego
- 3 kopiaste łyżki majonezu
- 4 średnie ząbki czosnku
- 1/2 łyżeczki bazylii i oregano
- sól, pieprz
Wykonanie:
W miseczce umieszczamy przyprawy i zalewamy wrzątkiem, tylko do nasiąknięcia. Następnie dodajemy śmietanę i majonez- mieszamy. Czosnek wyciskamy i łączymy z sosem. Na koniec doprawiamy solą i pieprzem. Gotowe :)
Sos idealnie pasuje do kebabów, tortilli, pizzy i wielu innych.
wtorek, 21 maja 2013
Waniliowe placuszki z jabłkiem
Składniki:
- 200 g serka waniliowego, homogenizowanego
- 1/4 szklanki mleka
- 3/4 szklanki mąki
- 2 jajka
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia
- 1/2 łyżeczki cynamonu
- jabłka (parę łyżek musu jabłkowego, lub 2 świeże starte na tarce)
- sól
Wykonanie:
Żółtka oddzielamy od białek. Białka ubijamy na sztywną pianę a do żółtek dodajemy mleko i serek. Następnie dosypujemy mąkę, cynamon, sól i proszek do pieczenia. Wszystko razem mieszamy. Dodajemy pianę z białek delikatnie mieszając. Na koniec masę łączymy z jabłkami. Łyżką nakładamy placuszki na rozgrzaną patelnię, bez dodatku tłuszczu. Smażymy do zarumienienia i momentu gdy nie będzie wypływało surowe ciasto. Placuszki wychodzą puszyste i naprawdę przepyszne.
Źródło: Blog kulinarny- Moja kuchnia.
poniedziałek, 20 maja 2013
Naleśniki z brzoskwiniami i serem
- 1 szklanka mleka
- 1 szklanka wody
- 1 jajko
- mąka
- sól
- 1 łyżka oleju
- małe opakowanie sera białego półtłustego
- duże opakowanie śmietany 18%
- cukier/ cukier waniliowy
- puszka brzoskwiń
Wykonanie:
Śmietanę łączymy z cukrem lub/i cukrem waniliowym- ilość według gustu. Ser rozgniatamy widelcem, lub przepuszczamy przez maszynkę. Dodajemy do niego połowę słodkiej śmietany tak, by miał dość gęstą ale płynną konsystencję. Do dużej miski wlewamy wodę, mleko, olej i wbijamy jajko. Mieszamy razem dosypując po trochu mąki aż do momentu, gdy ciasto będzie miało konsystencję gęstej śmietany. Dosalamy i smażymy naleśniki na rozgrzanej patelni (bez tłuszczu, ponieważ dodaliśmy go do ciasta). W tym czasie kroimy brzoskwinie w kostkę i połowę z nich mieszamy z serkiem. Ciepłe naleśniki przekładamy masą i zawijamy w trójkąty. Całość polewamy pozostałą śmietanką i posypujemy dla dekoracji kawałkami brzoskwini.
Słodkie naleśniki są pyszne zarówno na ciepło, jak i na zimno- w tym przypadku doskonale sprawdzi się bita śmietana. Smacznego :)
Słodkie naleśniki są pyszne zarówno na ciepło, jak i na zimno- w tym przypadku doskonale sprawdzi się bita śmietana. Smacznego :)
niedziela, 19 maja 2013
Łosoś pieczony
Składniki:
(dla 2 osób)
- 1 filet z łososia ( ok 500 g)
- 1 łyżeczka koperku
- 1 łyżeczka pietruszki
- 2 ząbki czosnku
- sok z ćwiartki cytryny
- oliwa
- sól, pieprz
- plasterki cytryny do ozdoby
Wykonanie:
Filet oddzielamy od skóry, myjemy. W miseczce przygotowujemy marynatę- zioła zalewamy oliwą (2-3 łyżki) i sokiem z cytryny, dodajemy wyciśnięty czosnek i doprawiamy solą i pieprzem. Nacieramy rybę i odstawiamy na godzinę do lodówki. Po upływie wskazanego czasu łososia kładziemy w naczyniu żaroodpornym/ brytfannie posmarowanej tłuszczem, przykrywamy folią aluminiową i pieczemy ok 30 minut w 180 stopniach. Podajemy z lekką sałatką. Smacznego!
Sałatka z brokułami i fetą
- 1 średni brokuł (połamany na małe różyczki)
- 1/2 opakowania sera typu feta
- 3 łyżki śmietany 12%
- 1 łyżka majonezu
- 1 ząbek czosnku
- mała paczka płatków migdałowych
- sól, pieprz
Wykonanie:
Różyczki gotujemy w osolonej wodzie około 8 minut i pozostawiamy do całkowitego wystygnięcia. Migdały prażymy na suchej patelni aż do zarumienienia. Śmietanę łączymy z majonezem i wyciśniętym czosnkiem, i doprawiamy przyprawami do smaku. Ser kroimy w średnią kostkę. Brokuły umieszczamy w misce i mieszamy z serem. Do momentu podania sałatkę trzymamy w lodówce, tuż przed podaniem polewamy sosem i posypujemy prażonymi migdałami.
czwartek, 16 maja 2013
Kotleciki ryżowe
Składniki:
- 2 szklanki ugotowanego ryżu
- 1 ugotowane jajko
- 2 surowe jajka
- 1 duża marchewka
- 1 duża cebula
- szczypiorek
- garść startego żółtego sera
- bułka tarta
- po łyżeczce curry i słodkiej papryki
- sól, pieprz
- olej/ masło do smażenia
Wykonanie:
Gotujemy oddzielnie ryż i jajko. Marchewkę ucieramy na tarce, cebulkę kroimy w drobną kosteczkę i razem przysmażamy na miękko. Ugotowane jajko kroimy drobno i wrzucamy do miski razem z ryżem. Następnie dodajemy warzywa i posiekany szczypiorek. Całość przyprawiamy do smaku. Na koniec dodajemy starty ser i surowe jajka. Z masy lepimy kotlety, obtaczamy je w bułce tartej i smażymy na rozgrzanym tłuszczu.
*Kotleciki przygotowane i uformowane dzień wcześniej znacznie lepiej się smażą, i nie rozpadają się .
poniedziałek, 13 maja 2013
Muffiny z jabłkami
Składniki:
(na 12 muffinek)
- 2 szklanki mąki
- 4 jajka
- 1/2 szklanki brązowego cukru
- 1/2 kostki roztopionego masła
- 1/2 szklanki mleka
- 1,5 łyżeczki sody
- 1 łyżka otrębów owsianych
- 1 łyżka mielonego cynamonu
- mus jabłkowy (prażone jabłka) + cynamon
- sól
Kruszonka:
- 100 g mąki
- 50 g masła
- 50 g brązowego cukru
Wykonanie:
Piekarnik rozgrzewamy do 190 stopni. W misce mieszamy mąkę, cukier, proszek, szczyptę soli i cynamon. Jajka łączymy z mlekiem i mieszamy ze składnikami suchymi. Następnie dolewamy lekko przestudzone masło. Mieszamy. Po jednej łyżce masy wlewamy do każdego otworu w formie na muffiny. Następnie na środek kładziemy czubatą łyżeczkę jabłek z cynamonem. Na wierzch ponownie wylewamy po jednej łyżce. Składniki na kruszonkę zagniatamy i posypujemy nią górę babeczek. Pieczemy ok 20- 25 minut.
(na 12 muffinek)
- 2 szklanki mąki
- 4 jajka
- 1/2 szklanki brązowego cukru
- 1/2 kostki roztopionego masła
- 1/2 szklanki mleka
- 1,5 łyżeczki sody
- 1 łyżka otrębów owsianych
- 1 łyżka mielonego cynamonu
- mus jabłkowy (prażone jabłka) + cynamon
- sól
Kruszonka:
- 100 g mąki
- 50 g masła
- 50 g brązowego cukru
Wykonanie:
Piekarnik rozgrzewamy do 190 stopni. W misce mieszamy mąkę, cukier, proszek, szczyptę soli i cynamon. Jajka łączymy z mlekiem i mieszamy ze składnikami suchymi. Następnie dolewamy lekko przestudzone masło. Mieszamy. Po jednej łyżce masy wlewamy do każdego otworu w formie na muffiny. Następnie na środek kładziemy czubatą łyżeczkę jabłek z cynamonem. Na wierzch ponownie wylewamy po jednej łyżce. Składniki na kruszonkę zagniatamy i posypujemy nią górę babeczek. Pieczemy ok 20- 25 minut.
niedziela, 12 maja 2013
Kurczak po seczuańsku
Składniki:
- podwójna pierś z kurczaka
- jajko
- 1 czerwona papryka
- 1 żółta papryka
- 3 cm imbiru
- 1/2 szklanki pędów bambusa
- 2 cebulki dymki ze szczypiorem
- 1/2 szklanki orzechów nerkowca (lub mieszanki orzechowej) uprażonych na patelni
- 3 łyżki sosu sojowego
- 1 łyżka chilli w proszku
- 1 łyżka słodkiej papryki
- sól
- 1/4 kostki rosołowej rozpuszczona w 1/2 szklanki wody
- olej
Wykonanie:
Papryki kroimy w kostkę, pędy na mniejsze kawałki, imbir na cienkie paseczki, cebulkę w plastry, a szczypior drobno siekamy. Do miseczki nalewamy sosu sojowego, bulionu , 4-5 łyżek oleju oraz chilli i paprykę. Odstawiamy tak przygotowany sos na później. Kurczaka myjemy i kroimy w małe kawałki. Mieszamy z rozbitym jajkiem i smażymy w woku na głębokim tłuszczu. Odsączamy na papierowym ręczniku. Tłuszcz z woka zlewamy, zostawiając trochę na dnie. Wsypujemy do niego warzywa i dusimy aż lekko zmiękną. Następnie dodajemy orzechy i sos. Dusimy jeszcze parę minut. Na koniec dodajemy kurczaka, mieszamy i dusimy jeszcze około 5 minut. Podajemy z ryżem ugotowanym na sypko, lub makaronem sojowym.
Smacznego :)
piątek, 10 maja 2013
Zapiekanka z ryżem, kurczakiem i brokułami
Składniki:
- podwójna pierś z kurczaka
- 1,5 szklanki ryżu
- 1 główka brokuła lub 1 opakowanie mrożonego
- 4 łyżki oliwy
- 200 g śmietany 18%
- 4 jajka
- 50 g sera pleśniowego turkusowego
- ok 80 g startego sera żółtego
- 2 rozgniecione ząbki czosnku
- kostka rosołowa
- sól, pieprz, gałka muszkatołowa
Wykonanie:
1. Ryż podsmażamy minutę w garnku, na oliwie. Następnie zalewamy go dwiema szklankami wody, solimy i podgrzewamy aż do zagotowania. Przykrywamy pokrywką i dusimy 10 min. Gdy ryż wchłonie całą wodę możemy trochę dolać, uważając by go nie rozgotować. Po 10 minutach wyłączamy palnik i odstawiamy ryż na bok.
2. Pierś z kurczaka kroimy na parę mniejszych kawałków i gotujemy w wodzie razem z kostką rosołową. Gdy mięso będzie gotowe, studzimy je i kroimy w drobniejszą kostkę. Brokuły gotujemy w wodzie ok 8 minut.
3. Śmietanę łączymy z jajkami, pokrojonym serem pleśniowym, rozgniecionym czosnkiem i połową startego sera. Doprawiamy przyprawami. Następnie w garnku łączymy ryż, brokuły podzielone na małe różyczki i kurczaka. Dodajemy połowę sosu i wlewamy do naczynia żaroodpornego. Pozostały sos wylewamy na wierzch i posypujemy resztą sera. Pieczemy w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez około 30 min. Po wyjęciu odczekujemy 5 minut, aby zapiekanka się nie rozpadała.
Źródło: Modyfikowany przepis z bloga "Smak mojej kuchni".
czwartek, 9 maja 2013
Kurczak w sosie serowo- ziołowym
Składniki:
- podwójna pierś z kurczaka
Marynata:
- 1 łyżeczka suszonej bazylii
- 1 łyżeczka suszonego oregano
- 1/2 łyżeczki pieprzu cytrynowego
- 3 zgniecione ząbki czosnku
- 2 łyżki oliwy
- sól, pieprz
Sos:
- 50 g serka pleśniowego turkusowego
- 100 g serka topionego o smaku śmietankowym
- 200 g śmietany 18%
- 3 zgniecione ząbki czosnku
- zioła: oregano, bazylia lub prowansalskie
- sól, pieprz
Wykonanie:
1. Pierś myjemy i kroimy na plastry, by powstały pojedyncze kotlety. Do miseczki wsypujemy wszystkie składniki marynaty oprócz oliwy. Zalewamy odrobiną wrzątku, tak by przyprawy wchłonęły wodę- powstanie gęsta papka. Gdy zioła nabiorą aromatu dodajemy oliwę i mieszamy. Pastą nacieramy gotowe kawałki kurczaka i odstawiamy do lodówki.
2. Do rondelka wlewamy śmietanę i wsypujemy pokrojone sery. Podgrzewamy na średnim ogniu dodając czosnek. Na koniec doprawiamy przyprawami i ziołami.
3. Kawałki kurczaka smażymy na oliwie. Podajemy gorące, polane sosem.
niedziela, 5 maja 2013
Tarta cytrynowa z pianką bezową
Składniki:
Ciasto na spód:
- pół paczki masła
- kopiasta szklanka mąki
- żółtko (białko zostawiamy do bezy)
- łyżka cukru pudru
Kwaskowaty krem:
- 100 g cukru
- 2 płaskie łyżki mąki ziemniaczanej
- sok wyciśnięty z 2 cytryn
- skórka otarta z 2 cytryn
- sok z 1 pomarańczy
- 1/3 kostki masła
- 3 żółtka (białka do bezy)
- 1 jajko
Pianka bezowa:
- 4 białka
- 3/4 szklanki cukru
- 2 płaskie łyżki mąki ziemniaczanej
Wykonanie:
1. Składniki na ciasto wyrabiamy, jeżeli będzie zbyt kruche dodajemy więcej masła. Formujemy kulę i odkładamy do lodówki aby stwardniało (ok 20 min.). Formę do tarty smarujemy masłem i wysypujemy mąką lub bułką tartą. Po schłodzeniu kulkę ciasta kroimy na plastry i wykładamy nimi formę, zlepiając plastry w jedną całość. Na wierzch ciasta kładziemy papier do pieczenia i przysypujemy fasolą aby ciasto nie urosło. Wkładamy do piekarnika nagrzanego do 180 stopni na ok 15 minut. Następnie zdejmujemy papier z fasolą i ponownie pieczemy ok 15 min- aż ciasto lekko się zarumieni.
2. Sok z owoców wlewamy do rondelka. Dosypujemy mąkę, cukier i skórkę z cytryny. Gotujemy cały czas mieszając aż do zgęstnienia. Gdy całość zacznie wrzeć zdejmujemy z palnika, dodajemy masło i mieszamy aż do rozpuszczenia. Następnie dodajemy jajko i żółtka, mieszamy. Wstawiamy z powrotem na palnik i mieszamy aż do uzyskania konsystencji gęstego budyniu. Krem wykładamy na podstudzony spód.
3. Białka ubijamy na sztywno. Następnie po 1 łyżce dodajemy cukier (dodawanie go porcjami jest kluczowe!) cały czas miksując. Na koniec dodajemy mąkę ziemniaczaną i ponownie miksujemy. Bezę wykładamy na zupełnie ostudzony krem i układamy jej wierzch łyżką, wedle uznania. Wstawiamy do piekarnika na 20 min (180 stopni). Bezę pieczemy aż zacznie się przypiekać. Ciasto przechowujemy w lodówce, najlepiej smakuje pierwszego dnia.
Źródło: Na podstawie przepisu z bloga "Słodka Babka".
Ciasto na spód:
- pół paczki masła
- kopiasta szklanka mąki
- żółtko (białko zostawiamy do bezy)
- łyżka cukru pudru
Kwaskowaty krem:
- 100 g cukru
- 2 płaskie łyżki mąki ziemniaczanej
- sok wyciśnięty z 2 cytryn
- skórka otarta z 2 cytryn
- sok z 1 pomarańczy
- 1/3 kostki masła
- 3 żółtka (białka do bezy)
- 1 jajko
Pianka bezowa:
- 4 białka
- 3/4 szklanki cukru
- 2 płaskie łyżki mąki ziemniaczanej
Wykonanie:
1. Składniki na ciasto wyrabiamy, jeżeli będzie zbyt kruche dodajemy więcej masła. Formujemy kulę i odkładamy do lodówki aby stwardniało (ok 20 min.). Formę do tarty smarujemy masłem i wysypujemy mąką lub bułką tartą. Po schłodzeniu kulkę ciasta kroimy na plastry i wykładamy nimi formę, zlepiając plastry w jedną całość. Na wierzch ciasta kładziemy papier do pieczenia i przysypujemy fasolą aby ciasto nie urosło. Wkładamy do piekarnika nagrzanego do 180 stopni na ok 15 minut. Następnie zdejmujemy papier z fasolą i ponownie pieczemy ok 15 min- aż ciasto lekko się zarumieni.
2. Sok z owoców wlewamy do rondelka. Dosypujemy mąkę, cukier i skórkę z cytryny. Gotujemy cały czas mieszając aż do zgęstnienia. Gdy całość zacznie wrzeć zdejmujemy z palnika, dodajemy masło i mieszamy aż do rozpuszczenia. Następnie dodajemy jajko i żółtka, mieszamy. Wstawiamy z powrotem na palnik i mieszamy aż do uzyskania konsystencji gęstego budyniu. Krem wykładamy na podstudzony spód.
3. Białka ubijamy na sztywno. Następnie po 1 łyżce dodajemy cukier (dodawanie go porcjami jest kluczowe!) cały czas miksując. Na koniec dodajemy mąkę ziemniaczaną i ponownie miksujemy. Bezę wykładamy na zupełnie ostudzony krem i układamy jej wierzch łyżką, wedle uznania. Wstawiamy do piekarnika na 20 min (180 stopni). Bezę pieczemy aż zacznie się przypiekać. Ciasto przechowujemy w lodówce, najlepiej smakuje pierwszego dnia.
Źródło: Na podstawie przepisu z bloga "Słodka Babka".
Subskrybuj:
Posty (Atom)